شبیه سازی سیمولینک: تفاوت جریان هجومی ترانسفورماتور و جریان خطا


Notice: Undefined index: tie_hide_meta in /home/power/domains/powersim.ir/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

شبیه سازی سیمولینک: تفاوت جریان هجومی ترانسفورماتور و جریان خطا

سیستم مورد مطالعه یک شبکه قدرت نمونه را نشان می دهد. منبع تغذیه، یک منبع با فرکانس ۵۰ هرتز و ولتاژ ۱۱ کیلو ولت و توان ۳۰ مگا ولت آمپر در نظر گرفته شده است که یک شبکه توزیع معمول را نشان می دهد.

در مرحله بعد، این منبع از طریق یک سوئیچ که در هر فاز قرار داده شده شده است به شبکه توزیع وصل شده است و فرض بر این است که سوئیچ در لحظه ۲۵/۰ عمل کرده و بسته می شود. خطوط شبکه توزیع را خطوطی مقاومتی در نظر گرفته ایم (معمولا خطوط توزیع دارای اندوکتانس پایینی هستند و در این سیستم برابر صفر فرض شده اند. می توان نوع خطوط را عوض کرده و به صورت دلخواه نیز در نظر گرفت و حتی مقادیر اندوکتانس و خازن خط را نیز در نظر گرفت و اضافه کرد).

سپس از سه آمپرسنج برای هر فاز استفاده شده است که به صورت سری متصل می شود و جریان هر فاز را اندازه می گیرد. این سه جریان با نام های IA و IB و IC در محیط workspace نرم­افزار MATLAB ذخیره می شوند و می توان شکل موج آن ها را نیز در Scope1 مشاهده کرد.

در گام بعدی، شبکه توزیع مورد نظر از طریق یک ترانسفورماتور قدرت که ولتاژ ۱۱ کیلو ولت سمت توزیع را به ولتاژ ۴۰۰ ولت سمت بار تبدیل می کند استفاده شده است. مقادیر مقاومت و اندوکتانس اولیه و ثانویه و دیگر پارامترهای ترانسفورماتور برابر مقدار پیش فرض نرم افزار MATLAB در نظر گرفته شده اند.

بار را یک بار مقاومتی سلفی با فرکانس ۵۰ در نظر گرفته ایم که توانی اکتیو ۱۰ کیلو و توان راکتیو ۱۰۰ مصرف می کند. همچنین در طرف ثانویه ترانسفورماتور یک اتصال کوتاه سه فاز در لحظه ۷۵/۰ در نظر گرفته شده است. هدف از این سیستم مشاهده همزمان جریان هجومی و جریان اتصال کوتاه می باشد (جریانی که آمپرسنج ها اندازه می گیرند، IA و IB و IC).

 

لینک دانلود فایل شبیه سازی:

دسترسی به لینک دانلود مخصوص اعضای سایت می باشد.

درباره مدیر

گروه پژوهشی مشاور شریف (پاورسیم) با بهره گیری از دانشجویان و فارغ التحصیلان ممتاز کارشناسی ارشد و دکترای دانشگاه های معتبر شریف و تهران اقدام به انجام پروژه های شما خواهد کرد و در کمترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت، پروژه را تحویل می دهد.

ببینید حتما...

پروژه شبیه سازی متلب مسئله UNIT Commitment با استفاده از روش Dynamic Programming

پروژه شبیه سازی متلب مسئله UNIT Commitment با استفاده از روش Dynamic Programming خیلی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *