شبیه سازی متلب و توضیحات پروژه پخش بار اقتصادی با در نظر گرفتن تلفات


Notice: Undefined index: tie_hide_meta in /home/power/domains/powersim.ir/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

شبیه سازی  متلب و توضیحات  پروژه پخش بار اقتصادی با در نظر گرفتن تلفات

پخش بار اقتصادی(Economic Dispatching) : در دنیای امروز مهمترین هدف توزیع انرژی در مراکز تولید است. در صنعت وقتی ژنراتور با بارهای مختلف به هم پیوسته است، ظرفیت تولید  معمولا بسیار بزرگتر از بارهاست، از این رو تخصیص بارها در ژنراتور می تواند متنوع باشد، از آنجاییکه کاهش هزینه تولید برق مهم است، پس تقسیم بار اقتصادی مورد نظر است. بیشترین هزینه تولید مربوط به هزینه سوخت می باشد. سایر هزینه ها شامل کار، تعمیرات و نگهداری عوامل اقتصادی هستند. در نهایت متخصصین توزیع انرژی باید کنترل تولید نیروگاه ها را بر اساس کم ترین هزینه به دست گیرند.

هنگامی که فواصل انتقال بسیار کم و چگالی بار خیلی زیاد باشد ، می­توان از تلفات انتقال چشم پوشی کرده و توزیع بهینه تولید را با بهره برداری از همه نیروگاه­ها بدست آورد. هر چند، در یک شبکه به هم پیوسته بزرگ با فواصل طویل تلفات انتقال قابل توجه بوده و باید لحاظ گردد.

کد نوشته شده در محیط نرم افزار MATLAB:

ابتدا اطلاعات ورودی می بایست وارد شوند که شامل تابع هزینه تمام واحد ها، قیود نامساوی، بار تقاضا شده و ضرایب تابع تلفات می باشند.ابتدا بررسی می شود که بار تقاضا شده از مجموع حداکثر توان تولیدی واحد ها بیشتر نباشد و یا از حداقل توان تولیدی واحد ها کمتر نباشد که در این صورت پیغام خطا نشان داده می شود. سپس برای تکرار اول مقدار اختلاف بین توان تقاضا شده و توان تولیدی را بزرگ انتخاب می کنیم تا برنامه شروع به کار کند. سپس مقدار ε را برابر ۰۰۰۱/۰ انتخاب کرده ایم و همچنین تکرار ها را برابر ۲۰۰ گذاشته ایم. زمانی که مقدار اختلاف بین تولید و تقاضا و تلفات از مقدار ε کمتر شود و یا تکرار ها به ۲۰۰ برسند برنامه پایان خواهد یافت.

لینک دانلود فایل شبیه سازی:

دسترسی به لینک دانلود مخصوص اعضای سایت می باشد.

درباره مدیر

گروه پژوهشی مشاور شریف (پاورسیم) با بهره گیری از دانشجویان و فارغ التحصیلان ممتاز کارشناسی ارشد و دکترای دانشگاه های معتبر شریف و تهران اقدام به انجام پروژه های شما خواهد کرد و در کمترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت، پروژه را تحویل می دهد.

ببینید حتما...

پروژه شبیه سازی متلب مسئله UNIT Commitment با استفاده از روش Dynamic Programming

پروژه شبیه سازی متلب مسئله UNIT Commitment با استفاده از روش Dynamic Programming خیلی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *