شبیه سازی مقالات برق قدرت

index

GAMS:

نرم افزار تحقیق در عملیات GAMS برای حل مدلهای برنامه ریزی ریاضی مورد استفاده قرار می گیرد. این نرم افزار از سرعت بسیار بالایی در حل مدل های بزرگ برخوردار است. در واقع می توان از GAMS به عنوان بهترین نرم افزار حل مسائل بهینه سازی بسیار بزرگ و پیچیده نام برد. GAMS در واقع مخفف کلمه (The General Algebraic Modeling System) است. از GAMS برای حل مسائل برنامه ریزی خطی LP برنامه ریزی غیرخطی NLP، برنامه ریزی صحیح مختلط MIP برنامه ریزی غیرخطی صحیح مختلط MINLP و مسائل مکمل خطی MCP استفاده می کنند.همچنین GAMS یکی از نرم افزارهای حرفه ای در حل مسائل بهینه سازی ریاضی می باشد. جهت حل مسائل بهینه سازی سیستم قدرت استفاده از این نرم افزار توصیه می شود.

 

mat

MATLAB

یک نرم افزار کارآمد جهت دانشجویان و محققین رشته های ریاضی و مهندسی است که اولین نگارش آن در دانشگاه نیومکزیکو و استانفورد در سال ١٩٧٠ در جهت حل مسائل تئوری ماتریسها، جبر خطی و آنالیز عددی بوجود آمد و امروزه صدها هزار کاربر دانشگاهی، آکادمیک، صنعتی و … در زمینه های بسیار متنوع مهندسی نظیر ریاضیات پیشرفته، جبر خطی، مهندسی برق و … با MATLAB بعنوان یکی از اولین محیط های محاسباتی و تکنیکی که قادر به حل مسائل آنهاست، آشنا می شوند. با وجود نرم افزارهای متنوع، نرم افزار MATLAB  از جایگاه ویژه ای در مهندسی برق برخوردار است. گروه مهندسی برق شریف دانش و مهارت انجام پروژه های متنوع برنامه نویسی و شبیه سازی با این نرم  به عنوان نرم افزار پایه را دارا است.

 

pscad

PSCAD: 

این نرم افزار، قادر به شبیه سازی نرم حالت پایدار،گذرا و دینامیکی سیستم های قدرت می باشد. اولین ویرایش این نرم افزار در سال ۱۹۷۶میلادی، توسط آقای دنیس در دانشگاه مانیتوبای کانادا نوشته شد که امروزه مدل های پیشرفته تر آن موجود می باشد. با توجه به سادگی ارتباط کاربر با نرم افزار PSCAD و توانایی های بالای آن در شبیه سازی سازی رفتار سیستم های قدرت، از این نرم افزار در شبیه سازی های سیستم های قدرت به وفور استفاده می شود

dig

DIgSILENT 

نرم افزار دیگسایلنت یکی از تخصصی ترین نرم افزارهای مدلسازی سیستم قدرت و مطالعات پایداری و برنامه ریزی آن است. این نرم افزار در کشور ما با توجه به در دست  بودن نسخه کرک شده آن به طور چشمگیری مورد استفاده دانشجویان و مهندسین قرار می گیرد. گروه مهندسی برق شریف دارای مهندسین با تجربه جهت آموزش این نرم افزار  از سطح مقدماتی تا پیشرفته است. استفاده از این نرم افزار در پروژه های مرتبط با مطالعات پایداری سیستم قدرت به دانشجویان عزیز توصیه می شود.

درباره مدیر

گروه پژوهشی مشاور شریف (پاورسیم) با بهره گیری از دانشجویان و فارغ التحصیلان ممتاز کارشناسی ارشد و دکترای دانشگاه های معتبر شریف و تهران اقدام به انجام پروژه های شما خواهد کرد و در کمترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت، پروژه را تحویل می دهد.

ببینید حتما...

دانلود رایگان جزوات آموزشی

 خدمتی دیگر از مشاور شریف گروه مشاور شریف با دسترسی به جزوه های اساتید معتبر …

2 دیدگاه

 1. سلام،
  من دانشجوی ارشد دانشگاه فردوسی مشهد هستم. ……..

  • با سلام
   لطفا از طرح درخواست همکاری با ما در کامنت ها خوداری کنید.. این گونه در خواست ها را از طریق قسمت ارتباط با ما پیگیری کنید.
   در هر حال پاسخ شما به ایمیلتان ارسال شد.

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *