پروژه متلب پخش بار به روش نیوتن رافسون


Notice: Undefined index: tie_hide_meta in /home/power/domains/powersim.ir/public_html/wp-content/themes/sahifa/framework/parts/meta-post.php on line 3

پخش بار به روش نیوتن رافسون

مشهورترین روش شناخته شده برای حل معادلات غیر خطی روش نیوتن رافسون می باشد. در این روش با یک حدس اولیه شروع می کنیم، سپس سری تیلور را برای معادلات نوشته و از ترم های درجه بالا صرف نظر می کنیم. نتیجه این کار تبدیل شدن سیستم غیر خطی  به یک سیستم خطی بصورت زیر می باشد.

در کد نوشته شده، ابتدا در قسمت اطلاعات ورودی باید اطلاعات خطوط (شامل مقاومت، اندوکتانس و …) و باس ها (شامل توان اکتیو و راکتیو تولیدی و مصرفی و …) را وارد کنیم. می توان اطلاعات مربوط به هر شبکه دلخواه مورد نظر را در این بخش وارد کرد.

سپس به ترتیب ابتدا ماتریس ادمیتانس و امپدانس محاسبه می شوند. مقادیر ∆P و ∆Q و ماتریس ژاکوبین در مرحله بعد محاسبه می شوند. با داشتن این مقادیر، کد مورد نظر به محاسبه ∆θ و ∆V می پردازد و این مقادیر در مرحله تکرار اول صورت می گیرد.

در ابتدا نیز از کاربر تعداد تکرار های مورد نظر برای محاسبه پخش بار سوال می شود.

لینک دانلود فایل شبیه سازی:

دسترسی به لینک دانلود مخصوص اعضای سایت می باشد.

درباره مدیر

گروه پژوهشی مشاور شریف (پاورسیم) با بهره گیری از دانشجویان و فارغ التحصیلان ممتاز کارشناسی ارشد و دکترای دانشگاه های معتبر شریف و تهران اقدام به انجام پروژه های شما خواهد کرد و در کمترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت، پروژه را تحویل می دهد.

ببینید حتما...

پروژه شبیه سازی متلب مسئله UNIT Commitment با استفاده از روش Dynamic Programming

پروژه شبیه سازی متلب مسئله UNIT Commitment با استفاده از روش Dynamic Programming خیلی از …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *