تاثیر کلیدزنی PWM در مدلسازی نوسانات توان راه آهن الکتریکی

شبیه سازی کامل مقاله با PSCAD،

تاثیر کلیدزنی PWM بر روی مدلسازی نوسانات توان کوچک ماشین متحرک راه آهن الکتریکی

مقاله:”Impact of PWM switching on modeling of low frequency power oscillation in electrical rail vehicle

امروزه سیستم‌های جدا از هم به یکدیگر متصل شده و سیستم قدرت را تا صدها کیلومتر گسترش داده اند. نوسانات میان منطقه‌ای یکی از مشکلات رایج سیستم‌های قدرت بزرگ می‌باشد. بسیاری از سیستم‌های الکتریکی نوسانات میان منطقه‌ای با فرکانس کم و میرایی ضعیف را تجربه نموده‌اند. در نتیجه، پایداری سیستم‌های قدرت متصل به هم اهمیت ویژه‌ای می‌یابد. يکي از مسائلي که در طراحي و بهره‌برداري از سيستم‌هاي قدرت بايد مد نظر قرار گيرد پايداري سيستم در مقابل اغتشاشات سيگنال کوچک می باشد. پایداری سیگنال کوچک، بررسی رفتار دینامیکی سیستم در اطراف نقطه کار می‌باشد. در واقع پايداري سيگنال کوچک توانايي سيستم قدرت در حفظ حالت همزمانی تحت اغتشاشات کوچک مي‌باشد. اغتشاش به اندازه کافي کوچک فرض مي‌شود تا معادلات سيستم به منظور تحليل، قابل خطي‌سازي باشند. بعد از آنکه مدل خطي براي سيستم قدرت به دست آمد مي‌توان از روش‌هاي تحليل سيستم‌هاي خطي براي بررسي پايداري آن استفاده کرد.

پاورسیم
پاورسیم

یکی از تحلیل‌هایی که در این حالت استفاده می‌شود، تحلیل مد یا تحلیل مقادیر ویژه است. تحلیل مقدار ویژه رفتار دینامیکی سیستم را در فرکانس‌های (مدهای)‌ مختلف بررسی می‌کند. نتایج تحلیل مقدار ویژه مد میرایی و مد فرکانس برای هر مد نوسان می‌باشد. در یک سیستم قدرت همه مدها باید پایدار باشد. به علاوه، مطلوب است که همه نوسانات الکترومکانیکی تا آنجا که ممکن است به سرعت میرا شوند‏. معمولا آنالیز سیگنال کوچک برای سیستم‌های دارای PWM به منظور انتخاب مناسب پارامترهای کنترل‌کننده و همچنین بررسی تاثیر اتصال سیستم به شبکه بر مقادیر ویژه سیستم قدرت انجام می‌شود. برای بررسی پایداری سیستم های قدرت پیچیده، مدل های سیستم ساده شده مورد نیاز می باشد تا پیچیدگی مدلسازی و زمان شبیه سازی را کاهش دهد. در اینجا تاثیر مدلسازی مبدل منبع ولتاژ در سیستم قدرت، با و بدون مدل کامل PWM در نرم افزار PSCAD مورد بررسی قرار گرفته است. اغتشاش یکسانی به هر دو مدل اعمال شده است و نوسانات توان کوچک ولتاژ لینک dc مورد بررسی و تحلیل قرار گرفته شده است. همچنین تاثیر کلید زنی نیمه هادی بر روی محدوده پایداری سیستم و عملکرد تکنیک جبرانساز تاخیر زمانی PWM در حالت گذرا مورد بررسی قرار گرفته شده است.

دانلود Pdf مقاله

خرید و پرداخت آنلاین + دانلود همان لحظه:

خرید این پروژه

400,000 ریال – خرید....

درباره مدیر

گروه پژوهشی مشاور شریف (پاورسیم) با بهره گیری از دانشجویان و فارغ التحصیلان ممتاز کارشناسی ارشد و دکترای دانشگاه های معتبر شریف و تهران اقدام به انجام پروژه های شما خواهد کرد و در کمترین زمان ممکن و با بالاترین کیفیت، پروژه را تحویل می دهد.

ببینید حتما...

مجموعه کامل کدهای گمز در حل مسئله Unit Commitment

برای شما که به دنبال یادگیری مدلسازی مسئله بهره برداری Unit Commitment در حالتهای مختلف …

دیدگاهتان را بنویسید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *